Добре дошли във форума! Smile

Join the forum, it's quick and easy

Добре дошли във форума! Smile
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Хип Хоп и рап

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Хип Хоп и рап Empty Хип Хоп и рап Нед Авг 21 2011, 19:46

????


Гост

Хип-хоп е течение в културата, което възниква през 60-те и 70-те години в Ню Йорк, в средите на афроамериканците и латиноамериканците. Хип-хоп е понятие, включващо четири елемента: диджействане, графити, брейк танца и рапиране. Други вплетени изразни и музикални средства са ритмуването (англ. beatboxing, 'бийтбоксинг'), хип-хоп модата, модерните хип-хоп танци, груповият говор и жаргон.

Рапът може да се създаде с или без ритъмен съпровод. Като стилов елемент, той е комбинация на реч, проза, поезия и песен. Произходът на Рапа, може да се търси в африканската, карибската и американската музика.
Рапът на днешния Хип-Хоп се създава като се използват сложен ритъм, интригуваща поетична форма и изобретателна игра с думи. Едновременно с използването на елементи характерни за традиционната поезия, Рап лириката засяга и живота на улицата, където се е зародил Хип-Хопа. Въпреки, че Рапът се е превърнал в международен феномен, някои тенденции в него, касаещи раса, социална прослойка и пол, остават в средите на рапърите и техните почитатели.

___________________________

Споделете мнението си за тази музика, любими песни, изпълнители...

2Хип Хоп и рап Empty Re: Хип Хоп и рап Нед Авг 21 2011, 19:58

Only mirage

Only mirage
the creator
the creator

Не слушам рап, но ако става въпрос за Еминем... Слушам! Имах период, когато слушах и бг рап, но сега просто не ми понася. Лил Уейн ми се струва някак си лигав, но има негови песни, които ме кефят.
Хип хопа ми харесва, но по принцип не обръщам много внимание на него като стил.

http://sunny1212.deviantart.com/

3Хип Хоп и рап Empty Re: Хип Хоп и рап Нед Авг 21 2011, 20:52

????


Гост

След 7 дни като мога да побликувам линкове, ще ти покажа мои любими песни, с тях съм променила мнението на много хора, надявам се и твоето Smile

Hip hop is not only music
Hip hop is a culture
Hip hop is a life style
peace \v/

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите